آثار گرافیکی " کلودیو استون"

آثار گرافیکی ” کلودیو رِستون”

کلودیو رستون گرافیست و تصویرساز برزیلی است که در شهر شگفت انگیز ریو دِ جنریو زندگی می کند . او یکی از چهار موشن گرافیست استودیو ویزوراما و یکی از گرافیست های فنرین دیزاین دِ بولسو می باشد . رستون اعتراف میکند که عاشق تایپوگرافی است و در وبسایتش منتخبی از پروژه های تخصصی تایپوگرافی وجود دارد .
بیشتر آثار این طراح شکل تجاری ندارند اگرچه این امر در آثارش مشهود نیست . او برای کار خود یک قانونی دارد که می گوید : ” تایپوگرافی چه از نوع تجاری باشد یا خیر و همینطور تجربه و آزمایش با زبان های مختلف فقط برای سرگرمی است “.
رستون از خیلی چیزها برای کارهای تایپوگرافی خود الهام می گیرد ، از تایپ فیس های کارتون های ۱۹۶۰ گرفته تا ، تایپوگرافی های خیابانی،کالیگرافی،تایپ فیس های هنری آرت نوو و تایپوگرافی های سوئیس.در حقیقت او نشان می دهد که در تایپوگرافی چیزی وجود ندارد که او از آن الهام نگرفته باشد ولو اینکه ساده باشد یا پیشرفته .او می گوید : ” بیشتر آثاری که ماهیت آنها صرفا تایپوگرافی است زیبا هستند.
آنچه برای رستون اهمیت دارد این است که تلاش و قدرت شناسایی خود را برای آنچه به کار می برد که دقیقا او را مجذوب کند و در نهایت این اطلاعات را تجزیه و تحلیل می کند و به زبان خودش ترجمه می نماید .

برای ذخیره تصاویر روی تصویر راست کلیک نمایید و گزینه ی Open Link In New Tab  را بزنید و سپس تصاویر را ذخیره نمایید .

کانال تلگرامی ما : @cheekomag

Cheeko 795
مصطفی روستا
mostafa.rousta@yahoo.com
بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تبلیغات در مجله های چیکو