عکاسی سیاه و سفید (بخش اول)

آموزش عکاسی سیاه و سفید (بخش اول)

نکاتی در عکاسی سیاه و سفید :

۱. در حالت RAW عکاسی کنید : بسیاری از عکاسان آماتور عکس های خود را در حالت JPEG می گیرند اما این حالت به شما امکانات بسیار کمتری را می دهد . مخصوصا در عکاسی سیاه و سفید .البته گاهی اوقات هم دوربین ها این ویژگی را ندارند . فرمت RAW این اجازه را به شما خواهد داد تا روی جزئیات عکس از لحاظ رنگی،کنتراست،نویز و بسیاری از ویژگی های دیگر کار کنید .

۲. در حالت رنگی عکاسی کنید : اگر دوربین شما این امکان را ندارد که در حالت RAW عکاسی کنید میتوانید رنگی عکس بگیرید و سپس در نرم افزارهای کامپیوتری مانند فتوشاپ آن را سیاه و سفید کنید . بیشتر دوربین های دیجیتال فرمت RAW را در سیستم خود دارند و حالت سیاه و سفید نیز در آنها گماشته شده پس بهتر است که در ال سی دی دوربین عکس خود را به صورت سیاه و سفید ببینید تا اینکه بخواهید با کامپیوتر آن را سیاه و سفید کنید .

۳. ISO پایین : تا می توانید در پایین ترین حالت ممکن ISO عکاسی کنید زیرا اگر ISO بالا باشد در حالتسیاه و سفید نویزها بیشتر نمایان می شود و نتیجه نهایی عکس شما زیاد جالب نخواهد شد .

۴. زمان عکاسی : بهترین زمان برای عکاسی سیاه و سفید نزدیک غروب آفتاب و یا روزهای ابری می باشد .این شرایط برای عکاسی رنگی به هیج وجه شرایط مناسبی نیست اما در عکاسی سیاه و سفید بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان خواهد آورد .

۵. ترکیب بندی : هرچند که پیدا کردن یک ترکیب بندی مناسب در عکاسی سیاه سفید بسیار دشوارتر از عکاسی رنگی است اما با تمرین و ممارست زیاد شما خواهید توانست در این امر حرفه ای شوید ، سعی کنید بیشتر تمرکز خود را روی سایه روشن ها بگذارید .

برای پیوستن به اعضای هنری و علاقه مندان کانال مجله هنری چیکو روی آیکون تلگرام در بخش هدر سایت کلیک نمایید .

Cheeko 795
تاپ ترین خبر
تیم تحریریه
parsismag@gmail.com

معرفی هنرمندان ،سایت های کاربردی ،اطلاعات و فناوری و همه چی در مجله هنری چیکو

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تبلیغات در مجله های چیکو