مجله چیکو

پروژه‌های عکاسی سنجاب‌های حیاط پشتی

گاهی اوقات بدون آن که بدانیم، سوژه‌ی عکاسی خود را انتخاب کرده‌ایم. به دنبال علایق‌مان می‌رویم و ناگهان درمی‌یابیم دنیایی متفاوت را به تصویر کشیده‌ایم. این همان اتفاقی است که برای عکاس خوش شانس ما رخ داده است. سنجاب‌های قرمز وحشی، بازیگران دنیایی شدند که او خلق کرده است.
همه چیز خیلی ساده شروع شد. گِرت وگن (Geert Weggen)، عکاس ۴۶ ساله ساکن سوئد است که حین ساختن خانه‌ی خود، یک فضای خاص را نیز طراحی کرد که همچون یک استودیوی کوچک، پذیرای رفت و آمد آزادانه‌ی حیوانات وحشی بود. پنجره‌ی آشپزخانه “گرت” درست به این محوطه مشرف بود؛ به طوری که او می‌توانست حرکات آنها را زیر نظر داشته باشد. او حتی ظرف‌های غذایی را در همان نزدیکی قرار می‌داد تا حیوانات بیشتری جلب این فضا شوند.
ین گونه بود که دنیای جادویی گرت رفته رفته شکل گرفته و با حضور سنجاب‌های قرمز، رنگ و بویی دیگر به خود گرفت. او رویاهای خود را در قالب تصاویری جالب از این موجودات کوچک، فضول و پرجنب و جوش به تصویر کشیده است. آثاری که به گفته‌ی خودش اغلب باعث خنده‌ی او شده و سرگرمش می‌کنند.
آثار او اکنون در قالب روزنامه، مجله، سالنامه و کتاب به چاپ رسیده و مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه همراه شما به گوشه‌ای از دنیای رنگارنگ و شاد این عکاس خوش‌ذوق نگاهی خواهیم داشت.
منبع : Zoomit.ir نویسنده : مریم اصلانی

Cheeko 795
تاپ ترین خبر
تیم تحریریه
parsismag@gmail.com

معرفی هنرمندان ،سایت های کاربردی ،اطلاعات و فناوری و همه چی در مجله هنری چیکو

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تبلیغات در مجله های چیکو